Sony, vazgeçtiği sanılan TV sektörü için yeniden harekete geçti

Sony‘nin 2024 televizyon serisi, mini-LED teknolojisine olan yenilenmiş odaklanmasıyla dikkat çekiyor. OLED ve geleneksel LED seçenekleri de sunan bu yeni seride, Bravia 3, 599$ başlangıç fiyatıyla en uygun fiyatlı model olarak öne çıkıyor. Bravia 9 ise, Sony’nin yeni mini-LED amiral gemisi olarak tanıtılıyor. Önceki X95L modeline göre %50 daha fazla parlaklık sunan bu model, 325% daha fazla bölümlere sahip yeni 22-bit mini-LED arka aydınlatma ünitesi sayesinde “OLED düzeyinde siyah” renkler ve olağanüstü kontrast sunuyor. 65, 75 ve 85 inç boyutlarında sunulan Bravia 9, 3,299$ ile 5,499$ arasında değişen fiyatlarla satışa sunulmuştur.

Bu televizyon, Dolby Vision’ı desteklemekte ve Netflix, Sony Pictures ve Prime Video‘dan stüdyo kalibrasyon modlarına sahiptir, bu da Prime Video içeriği için görüntü ayarlarını otomatik olarak optimize eder. Oyuncular için 4K 120Hz yenileme hızı, değişken yenileme hızı (VRR) ve otomatik düşük gecikme modu (ALLM) gibi özellikler bulunur. Bravia 9, ayrıca 2023 model özelliklerinden PS5 uyumluluğu için “otomatik ton” ve oyun menüsünü devralmıştır. Ancak, sadece iki HDMI 2.1 portu sunmaktadır.

Sony, vazgeçtiği sanılan TV sektörü için yeniden harekete geçti

Ses konusunda ise Bravia 9, Acoustic Multi Audio+ teknolojisi ile yeni ışın tweeterlar dahil 2.2.2 hoparlör sistemini kullanır. Bu, ses yönlendiriciliğini ve genişliğini artırır. Ek ses özellikleri arasında, diyalogların daha net duyulmasını sağlayan Voice Zoom 3, uyumlu Sony ses çubukları ile TV’yi bir merkez hoparlör olarak entegre eden Acoustic Center Sync, Dolby Atmos desteği ve IMAX Enhanced sertifikası yer alır.

Orta segmentte konumlanan Bravia 8, 55, 65 ve 77 inç boyutlarıyla ve 1,999$ ile 3,899$ arasında fiyatlandırılmıştır. Bu OLED TV, önceki A80L modelinden daha ince ve dar olan bir W-OLED panel kullanır ve yeni LG C4 OLED TV ile eşdeğer %10’luk bir parlaklık artışı sunar. Bravia 8, Bravia 9 ile birçok özelliği paylaşır, Dolby Vision ve Atmos desteğine sahiptir ve aynı zamanda iki HDMI 2.1 portu, 4K 120Hz yenileme hızı, VRR ve oyun özellikleri sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x